Friday, 18 March 2016

Esimene päev Waregemis ja Food Court

Reede, 18. märts

Päev algas varakult, sest pidime kella 8.30ks koolis olema. Mitmed õpilased tulid ratastega, mõned koguni 7 km kauguselt, aga hommikune rattasõit mõjus hästi ja värskendavalt. Kooli jõudes saime kohe aru, et Waregemis asuv Holy Heart-College on palju suurem kui Hugo Treffneri Gümnaasium, ka õpilasi on mitu korda rohkem: umbes 1850. Kooli tutvustava tuuri käigus nägime veel, kuidas vahetunnid veedetakse alati õues sisehoovis ja ka kappide või vetsude juurde saamiseks tuleb õuest läbi minna. Seetõttu kannavad õpilased oma jopesid alati kaasas ja jalanõusid ei vaheta keegi.
Peale esmast kooliga tutvumist jagunesime gruppidesse, et projektitööga alustada. Üldiseks teemaks on seekord arhitektuur, täpsemalt peame disainima modernse ja keskkonnasäästliku tuleviku klassiruumi. Projektist võtavad lisaks eestlastele ja belglastele osa ka ungarlased, seega on kõik grupid päris mitmekesised.
Päeva jooksul saime veel ülevaate ungarlaste koolist ja tutvustasime teistele rahvustele Tartut ja HTGd. Kõige olulisem osa oli muidugi lõuna. Belglaste kooli söökla erineb meie omast mitmel moel, näiteks saab juurde küsida nii mitu portsu, kui sisse mahub ja olemas on ka salatibaar, kust võib alati soovitud koguse värskeid salateid võtta. Peale lõunat jätkus projektitöö, seejärel veetsime paar vaba tundi kohalikus Waregemi pubis ning õhtut alustas Food Court, kus pakkusime teistele Eesti toite ja proovisime ise Belgia ja Ungari hõrgutisi. Eriliselt hästi läksid rahvale peale kuulsad Belgia friikartulid, samuti šokolaad ja vahvlid. Ungarlased olid kaasa toonud mitmeid erisuguseid vorste ja valmistanud maitsvad võileivad. Eestlaste laua suurimaks hitiks olid merevaiguga täidetud leivakoorukesed, samuti must leib singiga ja juust. Suurem osa kohukestest ja astelpajumahlast tuli eestlastel ise ära tarbida, kuid selle vastu keegi muidugi ei protesteerinud. Õhtu viimased tunnid veetsime jälle lõbusasti koos kohalikus pubis ja kodudesse jõudsid kõik väsinuna, kuid täis kõhu ja naerul nägudega.

No comments:

Post a Comment